آموزش تجارت الکترونیک - معماری مجدد سازمان بازار یابی و فروش به روش تاجر الکترونیک
 
» تعداد مطالب :
» آخرین بروز رسانی :
» آخرین بازدید :

   

مشاوره ، طراحی و اجرای مدل تجارت الکترونیکی کسب کار شرکت ها توسط تاجر الکترونیک

با تکنولوژی باید به سمت آینده برویم ، در عصر حاضر شناسایی دقیق ایجاد یک تجربه مثبت و خوش آیند  برای مشتری در  فضا های فروش مدرن  از جنبه های مختلف مورد توجه و تبدیل به  یک عامل رقابتی مهم  بین شرکت ها شده است  . همچنین برای اکثر شرکت ها  مکاشفه در تجربه مشتری و اثر بسیار مهم آن بر رضایت مشتری، بدلیل تاثیر بسزایی که بر فروش را دارد به عنوان یک عامل مهم تحقیق و توسعه محسوب می گردد  به گونه ای که در بیشتر شرکت های ممتاز امریکا و اروپا و حتی در برخی از شرکت های ایرانی این موضوع  نیمی از بودجه تبلیغات و  بازاریابی برا به خود اختصاص داده است و مهمتر اتصال این قضیه مهم به مسئله بسیار مهم تری به نام شبکه زنجیره تامین که بخش بزرگی از رضایت مشتری حاصل از بهبود و سهولت در supply-chain management  یا SCM می باشد . 

uwf0_reconstruction_of_marketing_and_sales_organization.pngطبیعتا شرکت هایی که در زمینه بازار یابی و فروش و شناخت بهتر رفتار مصرف مصرف کنندگان خود به صورت علمی و عملی پیشخوان درستی در این خصوص فراهم نموده تادر حوزه زنجیره تامین این رضایت را سعی نموده به درجه اعلا رسانده و در بازاررقابتی سهم بیشتری نصیب خود نماید . مجموع این عوامل است که رضایت مشتری را در بر داشته و در نهایت آنچه را که برند ما به آن نیز دارد اعتماد یا تراست است که محصول این رضایت اعتماد بوده و در نهایت وفاداری به برند را برای ما در بر دارد . سازمانهای فروش همیشه در بخش های محصول و قیمت تمام شده و سهم بازار و هزینه و بودجه های تبلیغات دارای محدودیت ها و منابع هستند و این محدودیت ها در ساختار و مدل بازاریابی معمولا تاثیرات مثبت و منفی خود را داشته و به عباراتی ساختار فرصت ها و تهدیدها و نقاط قوت و ضعف سازمانی ما را تشکیل می دهد این محدودیتها از سهم بازارهای فصلی و حضور رقبا در شرایط مختلف گرفته تا محدودیت های ناشی از سیاست زدگی در هر بخش تولید و توزیع و نوسانات نرخ ارز و هزینه های کلان تبلیغات بازاریابی تا مواردی که از حوصله این مقاله خارج می باشد اما در هدف گیری صحیح و درست بر اساس اصول و شیوه های جلب و جذب رضایت ناشی از رفتار درست مصرف کننده و شناخت پیاده سازی اصول کانال های توزیع و تبلیغات هدفمند بر اساس رصد های علمی با ساختار پایه تکنولوژی های ارتباطی و تحلیل اطلاعاتی مدرن امروز و تخصص درست منابع سازمانی این محدودیت تا حد زیادی مرتفع می گردد و راه اندازی این گونه ساختار اطلاعاتی درست در سازمان فقط مختص سازمان های یادگیرنده می باشد  . 
اما آنچه که قبلا گفته ام و باز هم تاکید بر آن دارم تشکیل اتاق های فکر فروش نوین و یا بهتر اشاره کنم اتاق های فکر تاجرالکترونیکی است تاجر الکترونیکی بودن سبکی از فروش به روش تجارت الکترونیکی مبتنی بر داده و ستاده های حوزه محصول ، توزیع ، رفتار  و عکس المعل مخاطبین در شیوه تبلیغات ما و مهمتر نوع شیوه قیمت گذاری در حوزه تجارت الکترونیکی یا تجارت مدرن می باشد اگر ما این عوامل را به عنوان منباع و مصارف سازمانی خود به خوبی مدیریت کنیم اینجا است که توانسته ایم در بحث استراتژی رقابتی موفق عمل کرده و نسبت به حفظ و توسعه مشتریان خود عملکردی عالی داشته باشیم و فراموش نکنیم که بیشترین عامل موفقیت استارت آپ ها در حفظ و افزایش مشتری در این راز خلاصه می گردد . در این بخش حتی بازایابان و عوامل توزیع ما نیز باید نیروهای متخحصی باشند که مفاهیم اولیه این کار را تسلط داشته و بخش تبلیغات و بازاریابی و همچنین ساختار تولید بر اساس تقاضا نیز که نیروی فوق تخصص خود را می طلبد . عزیزان فراموش نکنید این موارد حاصل تحقیق و تجربه های علمی اینجانب در طول حدودا دو دهه در بخش تجارت الکترونیکی بوده و به نوعی اثبات شده و قابلیت اجرا را دارند . حال این پرسش را از خودتان بپرسید آیا به فکر راه اندازی یک اتاق فکر تاجرالکترونیک برای سازمان خود هستید یا خیر ؟ اگر پاسخ شما مثبت باشد که این را بدانید رد مسیر توسعه و شکوفایی سازمانی هستید حتی در این وضعیت تحریم اقتصادی سخت موفقیت شما تضمین شده است و اگر غیر از این هست و باور این موضوع را ندارید یقین داشته باشید که در حال زیان مستتر بوده و نیاز به بالا بردن سطح بینش و دانش خود دارید . با من تماس بگیرید . 
حسین زینی وند 

مجری و مشاور پروژه های تجارت الکترونیکی
 مدرس کارگاه های عملی پرورش تاجر الکترونیکی
تماس 

 81 _88720880    

 09121870651
:: مرتبط با: آموزش تجارت الکترونیک ,
:: برچسب‌ها: بازار یابی و فروش به روش تاجر الکترونیک , بهترین استاد بازار یابی و تبلیغات دیجیتال , آموزش تاجرالکترونیک , بهترین استاد آموزش تجارت الکترونیک ایران , حسین زینی استاد تبلیغات و بازاریابی دیجیتال , بهترین وب سایت آموزش تجارت الکترونیک ایران ,
:: لینک های مرتبط: صفحه لینکدین تاجرالکترونیک ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات