آموزش تجارت الکترونیک - راه اندازی تجارت الکترونیکی توسط وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل
 
» تعداد مطالب :
» آخرین بروز رسانی :
» آخرین بازدید :

   

مشاوره ، طراحی و اجرای مدل تجارت الکترونیکی کسب کار شرکت ها توسط تاجر الکترونیک

این سوال برای خیلی از افرادی که در متن تجارت و کسب و کار هستند و یا اینکه قصد راه اندازی یک کسب و کار تجارت الکترونیکی را دارند بسیار مطرح است که آیا عمر وب سایت ها در  دنیایی کسب و کار اینترنتی تمام شده و هم اکنون آغاز دوره اپلیکیشن های موبایل است و همواره این نگرانی در خصوص افرادی که وب سایت هایی را قبلا داشته و از نظر کسب و کار و رتبه گوگل موقعیت مناسبی را داشته اکنون رو به افول است یا خیر .  خوب صحبت کردن  و پاسخ درباره این شاخه از تغییرات در دنیای وب و تجارت الکترونیکی ظرافت و حساسیت خاص خود را دارد . اما  در این مورد سعی می کنم  پاسخ این سوال  را برای شما روشن کنم .  


استفاده از وب سایت و اپلیکیشن های تجارت الکترونیکی

این که سرعت تغییرات در ساختار  وب  و اپلیکیشن ها  چقدر دست خوش تغییرات است ، بخش بزرگی از این تغییرات تابع نوآوری و تغییرات در تکنولوژی های سخت افزاری به خصوص در رقابت غول های تولیدی مانند اپل است . طبیعتا هر چند ماه تغییرات محسوسی وجود دارد و دائما فراوری  ریز پردازنده ها و قابلیت های ارتباطی تکنولژی های همراه تحت وب و تنوع در استفاده و از همه مهمتر سهولت در دسترس قرار گرفتن ابزارهای سخت افزاری مانند  تبلت ها و گوشی های نسل به نسل جدید ، یقینا نوع و ساختار وب و اپلیکیشن ها را تحت تاثیر خود قرار داده و توسعه دهندگان وب به خصوص برنامه نویس ها هر روز مجبور هستند ضمن بروز رسانی برنامه های کاربردی تحت وب خود را تحت این ابزار نوشته و در اختیار کاربران خود قرار دهند با این  مختصر توضیحات طبیعی است که این نوع تغییرات در دنیایی تجارت و یا بهتر عنوان کنم در دنیای تجارتی که متاثر از تکنولژی های الکترونیکی است که از آن به تجارت الکترونیکی تعبیر می شود این تغییرات جزء ذات و ماهیت اصلی آن بوده و طبعا" این تغییرات را بسته باتغییرات رفتار کاربران در استفاده از تنوع این محصولات همگام است . 

سوال مهم اینجاست که آیا ما باید فقط به دنبال اپلیکیشن ها در پیاده سازی مدل کسب  کار خود باشیم و یا وب سایت همچنان کاربرد دارد و وب سایت مستقل هم داشته باشیم . این سوال  را از دو منظر می توان پاسخ داد . اول اینکه اپلیکیشن ها شکل تکامل یافته کسب و کار های تحت وب و یا وب سایت های تجاری هستند منتهی مراتب قابلیت استفاده ابزاری انها تفاوت دارند انچه که مهم است نقش اپ ها مانند کانتکتور یا واسطه های ارتباطی تحت وب از بستر موبایل با کاربران و یا به عبارتی مشتریان است اما اینکه وب از گردونه خارج شده باشد خیر شما حتی بزرگترین اپ استور های دنیا را  مثل اپل یا ماکرو سافت رو هم مشاهده کنید می بینید هنوز وب سایت ها نقش ویترین های فعال داشته طبیعتا استراتژی درامد ها انها روی اپلیکیشن های تحت موبایل و تبلت هست و از همه مهمتر تعداد کاربران انها به تعداد این ابزار سنجیده می شوند اما بعد سرویس دهی انها از طریق وب هنوز فعال هست  و حتی گوگل که بخش بزرگی از خدمات وب و تجارت الکترونیکی دنیا را می دهد هنوز وب سایت ها قدرت لازم خود را داشته و حتی سازگاری  وب سایت ها با موبایل ها مرتبا" بهینه و با تغییرات به سمت اصلاحا موبایل فرندلی یا سازگاربا موبایل پیش می رود اگر کلمه mobile friendly را در گوگل جستجو کنید با این سوالات به پیشنهاد گوگل برخورد خواهید کرد که بیانگر پرسشگری در خصوص سازگاری وب با موبایل است .

People also ask
How do you make your website mobile friendly?
How do you test a website?
What is a mobile friendly?
What is to test?
How can I create a mobile website free?
What is a mobile optimized website?

 پس در نتیجه این که کسب و کار های تحت وب در حال سازگاری با موبایل هستند و موبایل ها با توجه به خواسته مشتریان نسل به نسل با امکانات جدید تر و متنوع تر و از همه مهمتر کاربردی تر رو برو هستند ضمن اینکه اپلیکیشن های جدیدی خلق می گردد و این مسیر خلق باعث رشد و توسعه تجارت الکترونیکی می گردد و دسترسی مخاطبان را بیشتر می کند فعلا تا تاریخ این مقاله یعنی می 2017 همچنان وب سایت ها با تکنولوژی جدید در رقابت و جذب مشتریان در دنیای تجارت الکترونیکی هستند . 

اما در کسب و کار های اینترنتی که در این قصد راه اندازی و تکامل رو دارند حتما به موازات وب کسب و کار ما باید تحت اپلیکیشن ها  موبایل حالا یا اندروید یا iOS می بایست راه اندازی گردد چون تعداد کاربران وب تحت موبایل ایران تحت این دو سیستم عامل شدیدا رو به افزایش هستند تا جایی که تا چند ساله اینده  کل کاربران اینترنت ایران از طریق گوشی به اینترنت متصل خواهند شد ، گوشی هایی که هم قابلیت رصد و استفاده وب سایت را دارند و هم اینکه نفوذ و  ارائه  خدمات ما در گوشی آنها تحت اپلیکیشن موبایل است  به ظرافت این قسمت دقت کنید نصب هر اپلیکیشن کسب و کار ما در هر گوشی کاربر یعنی حضور ما در دل نیاز ها و خواسته های مشتریان ما اگر روزی برسد که  اپلیکیشن های ما از گوشی های کاربران حذف شود این بیانگر این است که یا ما کیفیت خدمات و محصولات نداریم یا رقیب بازار ما را فتح کرده و یا او برتری پیدا کرده یا هر دو حالت پس پویایی و بروز رسانی اپلیکیشن ما مانند بروز رسانی و تازه شدن سایت فوق العاده اهمیت دارد .  

خوب اگر در مشاوره ها و کار های اجرایی با توجه به بند فوق نظر بنده رو جویا شوند این است که برای اجرای مذل تجارت الکترونیکی در بازار ایران هم وب و هم اپلیکیشن لازم است ، اگر در ایران هستیم و خدمات ما مثل یک شرکت صادر کننده استت یا تحت مدل B2B  است خوب فعلا الزام شدیدی برای ساخت اپلیکیشن نیست  مثل شما صادر کننده خاویار هستید فعلا برای تجارت و مراوده خارج از کشور با وب سایت تجاری نیاز شما پاسخگو است ، اما اگر مثلا شما در زمینه توریست و رزرو هتل و خدمات گردشگری با کاربران کشورهای دیگر در ارتباط تجاری و تعامل هستید یا مدل کاری شما B2C هست باز در این حالت شما نیاز به توسعه و انتشار اپلیکشن خود و فرارتر بازریابی توسعه ان در گوشی مخاطبین خود را داشته تا دسترسی خود را برای جذب کاربر و یا بهتر بگم مشتری بیشتر کرده  و از ابزار اصلی تجارت الکترونیکی شما می باشد . 

چگونه بتوانیم اپلیکیشن موبایل خودمون رو در دسترس مخاطبین و کاربران خودمون قرار بدیم و فروش کالا و  خدمات خودمون رو از این بستر توسعه و افزایش بدیم . ارتباط با بنده جهت مشاوره و برگزرای کارگاه ها از طریق کانال های ارتباطی و شماره تلفن های ذیل براحتی امکان پذیر هست . http://iecg.ir/post/209

برای اینکه این مقاله طولانی نباشه و از حوصله شما خارج نشه سعی می کنم در مقاله بعدی نحوه بازاریابی و توسعه تجارت الکترونیکی از طریق اپلیکیشن های موبایل رو به صورت مفصل بحث کنم یا به عبارت خلاصه تر چگونه بتوانیم اپلیکیشن موبایل خودمون رو در دسترس مخاطبین و کاربران خودمون قرار بدیم و فروش کالا و  خدمات خودمون رو از این بستر توسعه و افزایش بدیم . ارتباط با بنده جهت مشاوره و برگزاری کارگاه ها و همایش ها  از طریق کانال های ارتباطی و شماره تلفن های زیر براحتی امکان پذیر هست . 


حسین زینی وند 

تاجر الکترونیک 

مجری پرورژه های ملی و بین المللی 

تجارت الکترونیک در کشور 

کانال تلگرام ما 

تلگرام سرویسی در ابهام

تلفن  :  88720880    

Email :Hosein.zeinivand@gmail.com

 09121870651

از صفحه اینستاگرام  تاجر الکترونیک دیدن کنید 

Image result for instagram.
صفحه فیسبوک  تاجر الکترونیک
                               

جهت آشنایی بیشتر با مباحث تاجر الکترونیک لطفا روی عکس زیر کلیک کنید 
:: مرتبط با: آموزش تجارت الکترونیک ,
:: برچسب‌ها: وب سایت و اپلیکیشن های تجارت الکترونیکی , آکادمی توسعه تجارت الکترونیک , آموزش تجارت الکترونیک , حسین زینی وند تاجر الکترونیک , چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ , آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی , سایت کسب و کار اینترنتی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات